Eesti
English
Uudised »

Eesti suursaadik OECD juures andis üle volikirja

Vaata kõiki pilte
03.02.2011

Eile, 2. veebruaril andis Eesti Vabariigi alaline esindaja Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) juures suursaadik Marten Kokk OECD peakorteris Pariisis üle volikirja OECD peasekretär Angel Gurriale.

Volikirja üleandmise tseremooniale järgnenud vestluses rääkisid suursaadik Kokk ja peasekretär Gurria OECD tulevikust ja Eesti majanduse olukorrast.

"OECD on tänapäeval üks kõige olulisemaid ja rahvusvaheliselt arvestatavamaid majandusanalüüsi keskusi, mis oma mitmekülgse tegevusega katab kogu valitsussektori skaala. OECD koondab maailma parimaid eksperte nii majanduse kui riigivalitsemise alal. OECD liikmeks olek annab võimaluse kaasata neid teadmisi ja kogemusi poliitikate kujundamisse ka Eestis,“ ütles vestluse käigus suursaadik Kokk. "Usutavasti on aga ka meil nii mõndagi pakkuda – näiteks kogemus majandusreformidest, e-riigi ja e-teenuste sektori ülesehitamisest. Samuti on Eesti olnud edukas ka avaliku teenistuse arendamisel – Eesti avalik sektor riigi tasemel on tegelikult väga väike ja efektiivne," märkis Kokk.

Suursaadik Kokk on sündinud 1973. aastal Tallinnas. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduse erialal. Kokk töötas aastatel 1994 – 1999 erinevatel ametikohtadel välisministeeriumi juriidilises osakonnas. 1999. aastal asus ta tööle riigikantseleisse ning 2001-2006 töötas ta riigikantselei peadirektorina. 2006. aastal naases Kokk välisteenistusse haldusküsimuste asekantslerina ning alates 2009. aasta algusest kuni 2010. aasta lõpuni oli ta välisministeeriumi kantsler.

Suursaadik Kokk räägib inglise, vene ja saksa keelt.

TopBack

© Eesti alaline esindus OECD juures 17 rue de la Baume, 75008 PARIIS tel. (33 1) 56 62 21 95, e-mail: mission.OECD@mfa.ee